تبلیغات
امین الله - مطالب تیر 1392
«فرزندم این عصای سفید را بگیر و چشمانت را ببند» ... دل نوشته ,   

خدایا دیگر خسته شده ام و نزدیک است کاسه صبرم سرازیر شود .
چقدر بنشینیم و نظاره کنیم که عده ای بی حیا و مزدور در جامعه برهنه و عریان بگردند و بی حجابی و بی عفتی را رواج دهند و ما حتی اجازه نداشته باشیم به آنها تذکر دهیم؛ یعنی حتی اجازه نداشته باشیم در جامعه اسلامی یکی از فروعات دین خود را اجرا کنیم
امر به معروف که جای خود حتی اجازه نداریم نهی از منکر کنیم؛ اگر نهی از منکر کردی باید شجاعانه از جان و مال و آبرو و ناموست گذشت کرده باشی، چون هر آن احتمال دارد که از جانب نهی شدگان مورد تعرض قرار بگیری.
حتی نیروی محترم انتظامی نیز قاطعیت کامل را در برخورد با این معضل ندارد زیرا در صورت کوچکترین شکایت از طرف نهی شده شما متهم خواهید بود چون اجازه نداشته ای نهی از منکر کنی و به دستور دینت عمل کنی.
به فرزندان خود چه بگویم ؟ بگویم وقتی می خواهی از خانه خارج شوی برای اینکه به گناه آلوده نشوی به کجا نگاه کن؟
به آسمان که موی پریشان و صورت بزک کرده باشد!
به جلو .... که ...
یا به پایین که بی جوراب و ساپورت های بدن نما...؟
دیگر تنها راه این است که بگویم «فرزندم این عصای سفید را بگیر و چشمانت را ببند» تا دیگر شیطان نتواند از طریق چشم به تو آسیبی بزند.
اگر بگویی بی حجابی منکر نیست خواهم گفت که منکر هست حتی یکی از بزرگترین منکر ها.
غیر از حرمت آن، باعث میشود امنیت روانی جامعه از بین برود. دختران و پسران ما در جامعه ای که در آن امنیت نیست نخواهند توانست رشد معنوی خوبی داشته باشند و دائما بر لبه پرتگاه گناه قدم می گذارند.
در اسلام به هیچ زنی اجازه داده نشده است که حتی یک تار موی خود را برای نامحرمان نمایش دهد چه برسد که مشاهده می شود بی شرمانه و شاید لجوجانه روسری را نیز از سر بر می دارند و مانند دستمال گردن استفاده میکنند.
کوهانی از مو میسازند و در منتها الیه آن شالی چند سانتی برای خالی نبودن عریضه آویزان می کنند، موها از عقب و جلو پریشان، گردن باز، گوشها معلوم و... پیراهنی کوتاه به جای مانتو و آنهم سفید و بدن نما....
اگر بگویی مسلمان نیستم، باید بگویم اگر هم مسلمان نیستی شعور که داری؛ در یک جامعه که زندگی می کنی، باید به قوانین آن جامعه احترام بگذاری. حال میخواهی مسلمان باش یا نه. اگر انسان هستی اگر می خواهی زندگی جمعی داشته باشی و در جامعه رفت و آمد نمایی، باید به همه احترام بگذاری.
اگر نمی توانی، بسم الله؛ برو به جایی که کسی به تو و عقایدت احترام تمی گذارد و اصلا تو را آدم به شمار نمی آورد که عقاید تو برایش مهم باشد، یا حتی خود تو برایش مهم باشی و بخواهد تو نیز پیشرفت داشته باشی.
اگر بگویی حریم خصوصی و آزادی عقاید، خواهم گفت معنای حریم خصوصی را نمی دانی؛ اگر میدانستی دیگر نمی گفتی اتومبیل من حریم خصوصی من است. آری شما میتوانی در اتومبیل خود بنشینی و از آن استفاده کنی ولی نمی توانی هر گونه خواستی رانندگی کنی باید طبق مقررات و قوانین باشد، نمی توانی هرجور خواستی لباس بپوشی و آرایش کنی و در جامعه و عیان مردم حضور پیدا کنی.
همه چیز طبق قانون و مقررات اسلام باید باشد و اگر مسلمان نیستی طبق قانون جامعه اسلامی. اگر می خواهی در این جامعه زندگی کنی باید به دستورات اسلام احترام بگذاری و خلاف آن را در جامعه عمل نکنی.
ای کاش حیا در جامعه باقی می ماند.
ای کاش غیرت از پیر و جوان ما دور نمی شد و ای کاش...
بنده حقیر به نوبه خود از مسئولین درخواست دارم تمام سعی خود را در زمینه برخورد با بی حجابی و بد حجابی به کار ببرند و اگر نمی توانند مرد و مردانه به مردم اعلام کنند تا خود مردم مشغول به این امر گردند.
مفیدنیوز - غلامعلی

 

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در شنبه 29 تیر 1392 و ساعت 08:23 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در دوشنبه 7 مرداد 1392 ساعت 07:44

تا حالا شده.... ...   

دوستان سلام

تا حالا شده در حال دعا خوندن یهو شروع کنی ورق زدن که ببینی چند صفحه مونده تا تموم شه؟

تا حالا شده وسط ختم قرآن خوابت بگیره یا شب قدر موقع قرآن به سر گرفتن؟

تا حالا شده دلت نخواد دعا رو تا آخرش بخونی؟

تا حالا شده حال نداشته باشی دست کنی تو جیبت پول خورد رو بدی به فقیر؟

تا حالا شده اصلا دوس نداشته باشی آدم خوبی باشی و کلا بیحال باشی؟

و بالعکس تا حالا شده ........

تا حالات شده دلت بخواد هی دعا بخونی  و بازم دلت بخواد پشت سر هم، یهو ببینی کلی از مفاتیح رو خوندی؟

تا حالا شده از دعا و نماز و قرآن خوندن خسته نشی و دلت بخوا روز یا شب اونقدر طولانی بشه تا بتونی همش عبادت کنی؟

تا حالا شده دوس داشته باشی همش کار خیر و خوب انجام بدی؟

تا حالا شده...

یه سخن زیبا از حضرت علی علیه السلام  دیدم و متوجه شدم علت  "تاحالاشده" های بالا این بوده

إِنَّ لِلْقُلُوبِ إِقْبَالًا وَ إِدْبَاراً فَإِذَا أَقْبَلَتْ فَاحْمِلُوهَا عَلِیِّ النَّوَافِلِ وَ إِذَا أَدْبَرَتْ فَاقْتَصِرُوا بِهَا عَلَیَّ الْفَرَائِضِ

همانا دل ها را در كار خیر و عبادت، اقبال و ادباری است،

هرگاه اقبال بدان دارند به كارهای مستحب وادارید و

 هرگاه خسته و بدان پشت كرده اند به فرایض اكتفا كنید.

نهج البلاغه حکمت 312

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در دوشنبه 24 تیر 1392 و ساعت 14:33 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در دوشنبه 24 تیر 1392 ساعت 14:43

اصل قضیه ترک گناه است... ... حکمت , فرهنگی ,   براى نزدیكى به خدا، اصل قضیه، ترك گناهان است. انجام مستحبات و نوافل و توسلات و دعا و بقیه امور، فرع است. اصل قضیه، این است كه انسان از صدور گناه و خلاف از خود، مانع بشود. این، همان تقوا را مى‌طلبد. تقوا و پرهیزگارى، مهمترین -یا بگوییم اوّلی‌ترین- مظهرى است كه وجود انسان باید داشته باشد. همین است كه مانع از گناه انسان مى‌شود. گناه نمى‌گذارد كه انسان، حتّى خود را به لبه دریاى عظیم مغفرت الهى برساند و از آن استفاده كند. گناه نمى‌گذارد كه ما حال دعا و توجه پیدا كنیم. گناه نمى‌گذارد كه ما به فكر بازنگرى و بازسازى خودمان بیفتیم. كوشش بكنیم از گناه فاصله بگیریم. این، شرط اول قضیه است.

البته گناهان مختلفند؛ گناه‌هاى گوناگونِ فردى و اجتماعى، گناه‌هایى كه به‌وسیله دست یا چشم یا زبان و از طرق گوناگون حاصل مى‌شود. براى افراد مسلمان، شاید گناهان، مخفى نباشد و مى‌دانند كه چه چیزى گناه است. آن كسى كه دعا هم مى‌خواند، مستحبات را هم انجام مى‌دهد، وظایف شرعیش را هم انجام مى‌دهد؛ اما در كنار آن‌ها، از گناه هم اجتناب ندارد، مثل آن كسى است كه در حال سرماخوردگى و تب، هم داروهایى را كه ضد سرماخوردگى است و شفابخش است، مى‌خورد و هم از غذاهایى كه براى سرماخوردگى مضر است، استفاده مى‌كند. معلوم است كه آن داروها، اثر نخواهد كرد. معلوم است كه اگر آدم بیمار، آن غذایى كه براى او مضر است، آن عملى كه براى او زیان‌آور است، به آن‌ها ارتكاب بكند، براى او، دارو اثرى نخواهد كرد.

باید زمینه استفاده از رحمت و مغفرت و افاضات معنوى الهى را آماده كرد و آن، با ترك گناه است. لذا شما در دعاى كمیل مى‌بینید كه امیرالمؤمنین علیه‌الصّلاة والسّلام مى‌فرماید: «اللّهم اغفر لى الذّنوب الّتى تحبس الدّعاء» یعنى خدایا! آن گناهانى كه دعاى مرا حبس خواهد كرد، آن‌ها را بیامرز. گناهان، مانع از اجابت دعا مى‌شود. در همین شب‌ها و سحرها، در دعاى شریف ابوحمزه مى‌خوانید: «فرّق بینى و بین ذنبى المانع لى من لزوم طاعتك». خدایا! میان من و گناهم فاصله بینداز؛ آن گناهى كه مانع از انجام وظایفم مى‌شود و باعث مى‌گردد كه نتوانم خودم را به تو نزدیك كنم. اصل قضیه، مسأله ترك گناه است.
گناه از هر كسى كه صادر بشود، نباید گفت چون این شخص انجام مى‌دهد، پس اشكالى ندارد، یا لابد اشكالى ندارد. نه، گناه را بایستى شناخت و گناهكار را به‌وسیله‌ى گناه باید شناخت. هر كسى گناه را انجام داد، گناهكار است؛ هر كه مى‌خواهد باشد. این تصور غلط است كه ما بگوییم چون فلانى این كار را مى‌كند، لابد اشكالى ندارد كه مى‌كند؛ اگر اشكال داشت، كه نمى‌كرد. البته حمل بر صحت، ایرادى ندارد؛ بلكه خوب و مستحسن است. در كار همه مؤمنین، انسان باید حمل بر صحت بكند. تا آن‌جایى كه ممكن است، نباید حمل بر فساد كرد؛ اما وقتى یك عملِ خلافِ بیّن و واضح از كسى سر زد، هیچ تفاوت نمى‌كند كه این كس، چه كسى باشد. هر كسى باشد، گناه، گناه است؛ بلكه وقتى افراد ممتاز گناه را انجام بدهند، جرم گناه در آن افراد، بیشتر هم خواهد بود.
بنابراین، اصل قضیه، اجتناب از گناه است كه باید سعى كنیم در این ماه رمضان، إن‌شاءاللَّه با تمرین و حدیث نفس و ریاضت، گناه را از خودمان دور كنیم. اگر گناه از ما دور شد، آن‌وقت راه براى عروج و پرواز در ملكوت آسمان‌ها ممكن خواهد شد و انسان خواهد توانست، آن سیرِ معنوى و الهى و آن طیرانِ معین‌شده براى انسان را انجام بدهد؛ اما با سنگینى بار گناه، چنین چیزى ممكن نیست. این ماه رمضان، فرصت خوبى براى دور شدن از گناه است.  

سخنرانى مقام معظم رهبری در دیدار با مردم در روز یازدهم ماه مبارك رمضان؛ 18/01/69

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در شنبه 22 تیر 1392 و ساعت 15:18 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در شنبه 22 تیر 1392 ساعت 15:26

حلول ماه خوبی ها مبارک ... دل نوشته ,   
 

اولین روز ماه مبارک رمضان را با یادی از یک شهید آغاز میکنم

شهیدی که هیچ گاه خنده های زیبایش از خاطرم نمی رود

بسیجی دلاور شهید مهدی بیات

دوستی مودب ،مهربان واز خودگذشته

نماز اول ماه یادتون نره

شادی همه شهدا صلوات

*اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم*


|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در چهارشنبه 19 تیر 1392 و ساعت 14:55 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در چهارشنبه 19 تیر 1392 ساعت 14:56

خطبه آخرین روز شعبان المعظم ... حدیث ,   

 

 

حدثنا ابو الحسن علی بن عبد الله بن احمد الاسواری .....عن سلمان الفارسی قال:خَطَبَنَا رَسُولُ اَللَّهِ صلی الله علیه و آله‏ فِی آخِرِ یَوْمٍ مِنْ‏ شَعْبَانَ‏ فَقَالَ أَیُّهَا اَلنَّاسُ فَإِنَّهُ قَدْ أَظَلَّكُمْ شَهْرٌ عَظِیمٌ شَهْرٌ مُبَارَكٌ شَهْرٌ فِیهِ لَیْلَةٌ خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ جَعَلَ اَللَّهُ صِیَامَهُ فَرِیضَةَ مَنْ تَقَرَّبَ فِیهِ بِخَصْلَةٍ مِنْ خِصَالِ اَلْخَیْرِ كَانَ كَمَنْ أَدَّى فَرِیضَةً فِیمَا سِوَاهُ وَ مَنْ أَدَّى فِیهِ فَرِیضَةً كَمَنْ أَدَّى سَبْعِینَ فَرِیضَةً فِیمَا سِوَاهُ‏ وَ هُوَ فَهُوَ شَهْرُ اَلصَّبْرِ وَ اَلصَّبْرُ ثَوَابُهُ‏ اَلْجَنَّةُ وَ شَهْرُ اَلْمُوَاسَاةِ وَ شَهْرٌ یُزَادُ فِیهِ اَلرِّزْقُ لِلْمُؤْمِنِینَ مَنْ فَطَّرَ فِیهِ صَائِماً كَانَ مَغْفِرَةً لِذُنُوبِهِ وَ عِتْقَ رَقَبَةٍ مِنَ‏ اَلنَّارِ مِنْ غَیْرِ أَنْ یَنْتَقِصَ مِنْ أَجْرِهِ شَیْئاً قِیلَ یَا رَسُولَ اَللَّهِ‏ لَیْسَ كُلُّنَا یَجِدُ مَا یُفَطِّرُ بِهِ اَلصَّائِمَ فَقَالَ صَلَّى اَللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ یُعْطِی اَللَّهُ هَذَا اَلثَّوَابَ مَنْ فَطَّرَ صَائِماً عَلَى قَطْرَةٍ مِنْ لَبَنٍ أَوْ شَرْبَةٍ مِنْ مَاءٍ وَ مَنْ أَشْبَعَ صَائِماً سَقَاهُ اَللَّهُ مِنْ حَوْضِهِ شَرْبَةً لاَ یَظْمَأُ بَعْدَهُ حَتَّى یَدْخُلَ‏ اَلْجَنَّةَ وَ هُوَ شَهْرٌ أَوَّلُهُ رَحْمَةٌ وَ أَوْسَطُهُ مَغْفِرَةٌ وَ آخِرُهُ عِتْقٌ مِنَ‏ اَلنَّارِ وَ مَنْ خَفَّفَ فِیهِ عَنْ مَمْلُوكِهِ غَفَرَ اَللَّهُ لَهُ وَ أَعْتَقَهُ مِنَ‏ اَلنَّارِ فَاسْتَكْثِرُوا فِیهِ مِنْ أَرْبَعِ خِصَالٍ خَصْلَتَیْنِ تُرْضُونَ بِهِمَا رَبَّكُمْ وَ خَصْلَتَیْنِ لاَ غِنَى بِكُمْ عَنْهُمَا فَأَمَّا اَلْخَصْلَتَانِ اَللَّتَانِ تُرْضُونَ بِهِمَا رَبَّكُمْ فَشَهَادَةُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اَللَّهُ وَ تَسْتَغْفِرُونَهُ وَ أَمَّا اَللَّتَانِ لاَ غِنَى بِكُمْ عَنْهُمَا فَتَسْأَلُونَ اَللَّهَ‏ اَلْجَنَّةَ وَ تَتَعَوَّذُونَ بِهِ مِنَ‏ اَلنَّارِ


                                                                                    http://media.afsaran.ir/sieSL8_190.jpg

 

 

 

حضرت سلمان فرمود: در روز آخر شعبان پیامبر(صلى الله علیه و آله وسلم) براى ما خطبه‏اى در فضیلت ماه رمضان قرائت فرمود:

 

»اى مردم! ماهى بر شما سایه افکنده که در آن، شبى است بهتر از هزار ماه، و آن، ماه رمضان است . خداوند، روزه‏ اش را واجب ساخته و نماز در شبش را مستحب قرار داده است . پس هر کس یک شب در آن، نماز مستحب بخواند، گویا هفتاد شب نماز مستحب در ماه‏هاى دیگر خوانده است. و براى کسى که در آن، کار نیک مستحبّى از کارهاى نیک انجام دهد، پاداشى همچون پاداش کسى قرار داده که واجبى از واجبات الهى را انجام داده است، و هر کس در آن، واجبى از واجبات خداوند را ادا کند، همچون کسى خواهد بود که در ماه‏هاى دیگر، هفتاد واجب از واجبات الهى را انجام داده است.

 

این ماه، ماه صبر است و پاداش صبر، بهشت است. این ماه، ماه مواسات (همدردى با دیگران در نیازها) است و ماهى است که در آن، خداوند، روزىِ مؤمن را مى ‏افزاید. هر کس مؤمن روزه ‏دارى را در آن افطار دهد، نزد خداوند، پاداش آزاد کردن یک بنده و آمرزش گناهان گذشته‏ اش را دارد.»

 

گفتند: اى پیامبر خدا! همه ما توان افطار دادن به روزه‏ دار را نداریم .

 

فرمود: «خداوند، کریم است؛ این ثواب را به کسى نیز مى دهد که براى افطار دادن، جز بر جرعه‏ اى شیر یا جرعه ‏اى آب و یا چند خرما قدرت ندارد و بیش از این را نمى‏ تواند .

 

هر کس در این ماه بر برده خویش سبک بگیرد، خداوند هم حسابش را سبک مى‏ گیرد .

 

ماه رمضان، ماهى است که آغازش رحمت، میانش آمرزش، و پایانش اجابت و آزادى از آتش دوزخ است.

 

شما از چهار خصلت، بى‏ نیاز نیستید: دو خصلت که خدا را با آنها راضى مى‏کنید، و دو خصلت که از آن دو، بى‏ نیاز نیستید. امّا آن دو خصلتى که خدا را با آنها راضى مى‏ کنید، شهادت به این است که: معبودى جز خداوند نیست و (من فرستاده خدایم) استغفار. و اما دو خصلتى که از آن بى‏ نیاز نیستید، از خداوند، نیازهایتان و بهشت را بطلبید و از خداوند، عافیت بخواهید و از آتش به خداوند پناه ببرید«.

 

                       مستدرك الوسایل و مستنبط المسایل محدث نوری جلد7 صفحه437

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در سه شنبه 18 تیر 1392 و ساعت 08:21 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در چهارشنبه 19 تیر 1392 ساعت 10:10

خدایا مارا مفتکی بیامرز ... دل نوشته ,   

الهی..

«و فدت علی الکریم بغیر زادٍ ***من الحسنات والقلب السلیم
و حمل الزاد اقبح کل شیٍ ***اذا کان الوفود علی الکریم.»

(بدون زاد و توشهای از کارهای خوب و قلب سلیم بر خدای کریم وارد شدم.)

(و هنگامی که انسان بر شخص کریمی وارد میشود،

زشتترین چیز همراه ‌بردن زاد و توشه است.)

 

پروردگار کریم غیر از گناه واشتباه توشه ای ندارم

تمام امیدم به کرم توست

ای مهربان ترین مهربانان

مرا ببخش ،هدایت کن و برای خودت تربیت کن

یارب

 

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در دوشنبه 17 تیر 1392 و ساعت 16:47 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در دوشنبه 17 تیر 1392 ساعت 17:25

همه نیازمند استغفاریم... ... فرهنگی ,   

آخرین لحظه های ورود به میهمانی خدا

 

از ما آدمهاى معمولى كه تقصیر و گناه و خطا در كارمان زیاد است، بگیرید تا انسانهاى برجسته، تا بندگان صالح خدا، حتّى تا اولیاءاللَّه؛ آنها هم همین جورند، آنها هم احتیاج به استغفار دارند، آنها هم احتیاج به توبه دارند. روایتى است از نبى مكرم اسلام (صلّى اللَّه علیه و اله و سلّم)، كه این حدیث را هم شیعه نقل كرده‌اند، هم اهل سنت نقل كرده‌اند. از قول حضرت نقل شده است كه فرمود: «انّه لیغان على قلبى»؛ دل من را غبار میگیرد، ابر میگیرد. «یغان»، «غین» به معناى «غیم» است؛ یعنى ابر. مثل روى خورشید را، روى ماه را كه ابر بپوشاند، یك حالت تیرگى نسبى، جلوگیرى از آن درخشش. فرمود: «لیغان على قلبى»؛ گاهى دل مرا آن حالت ابرآلودگى و مه‌آلودگى فرا میگیرد. «و انّى لأستغفر اللَّه كلّ یوم سبعین مرّة»؛ در هر روزى من هفتاد مرتبه استغفار میكنم. پیغمبر این جمله را میفرماید؛ آن روح ملكوتى، آن ذات پاك. در یك روایت دیگر - كه این از طرق ماست - دارد كه «كان رسول اللَّه صلّى اللَّه علیه و اله یتوب الى اللَّه فى كلّ یوم سبعین مرّة». اینجا دیگر تعبیر توبه دارد. از قول امام صادق (علیه السّلام) نقل شده است كه پیغمبر روزى هفتاد مرتبه توبه میكرد، «من غیر ذنب»؛ بدون اینكه گناهى كرده باشد. خوب، پیغمبر كه معصوم است؛ از چى توبه میكند؟ مرحوم فیض (رحمة اللَّه علیه) میگوید: «انّ ذنوب الأنبیاء و الأوصیاء علیهم السّلام لیس كذنوبنا بل انّما هو ترك دوام الذّكر و الاشتغال بالمباحات». ممكن است در كوچه و بازار و زندگى معمولى براى نبى و ولى لحظه‌ى غفلتى پیش بیاید؛ آن چیزى كه اكثریت زندگى ما را تشكیل میدهد، براى او ممكن است یك لحظه‌اى پیش بیاید، مشغول و سرگرم به یك امر مباحى بشود؛ خود همین براى پیغمبر استغفار دارد. بنابراین، این مخصوص ما نیست؛ این براى همه است.

۱۳۸۹/۰۵/۲۷مطابق با7 رمضان 1431بیانات مقام معظم رهبری در دیدار كارگزاران نظام

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در یکشنبه 16 تیر 1392 و ساعت 18:15 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در سه شنبه 18 تیر 1392 ساعت 13:39

الهی العفو.... ... حدیث ,   
 

قال امیرالمومنین علی علیه السلام

وَ الْفُرْصَةُ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ فَانْتَهِزُوا فُرَصَ الْخَیْرِ

و فرصت ها چون ابرها مى گذرند ،پس فرصت هاى نیك را غنیمت شمارید.

نهج البلاغه حکمت 21

افسران - توبه........

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در شنبه 15 تیر 1392 و ساعت 16:20 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در - ساعت -

خدایا مرا دریاب... ... دل نوشته ,   
افسران - مرغ باغ ملکوتم

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ

خدایا!بر محمّد و خاندان محمّد درود فرست

فَقَدْ هَرَبْتُ إِلَیْكَ وَ وَقَفْتُ بَیْنَ یَدَیْكَ مُسْتَكِینا لَكَ مُتَضَرِّعا إِلَیْكَ

پروردگارا همانا به سوى تو گریختم،و در حال درماندگى و زارى در برابرت ایستادم

همانند کودکی که وقتی پدر یا مادر اورا دعوا میکنند با حال گریه بازبه سوی آنها پناه می برد

چون غیر آنها پناهی ندارد

پروردگارا غیرازتو پناهی ندارم و غیر تو یاوری را نمی یابم با کوله باری پر از گناه و خطا

در برابرت ایستاده ام ودرمانده و فقیرم

وازخوم و نفسم و شیطان به سوی تو فرار کرده ام و به تو پناهنده شده ام

اشکهایم نشانه صداقتم باشد می دانم که میدانی ظاهری است

میدانم دروغ  مرا راست قبول میکنی

و میدانم که میدانی شاید دقایقی بعد دوباره از تو غافل شوم

و باز هوای نفس و شیطان مرا با خود ببرد

تَعْرِفُ ضَمِیرِی

آنچه را كه در درون دارم مى‏دانى

ای مهربان ترین

مرا ببخش از من در گذر  و هیچگاه من را به خودم وانگذار

بِیَدِكَ لا بِیَدِ غَیْرِكَ زِیَادَتِی وَ نَقْصِی وَ نَفْعِی وَ ضَرِّی

وتنها به دست توست نه به دست‏غیر تو فزونى و كاستى‏ام و سود و زیانم

یَا ذَا الْجَلالِ وَ الْإِكْرَامِ وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ رَسُولِهِ وَ آلِهِ الطَّاهِرِینَ وَ سَلَّمَ تَسْلِیما كَثِیرا.

اى داراى بزرگى و بزرگوارى،و درود خدا و سلام بسیار او بر محمّد فرستاده‏اش، و برخاندان پاكش

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در سه شنبه 11 تیر 1392 و ساعت 10:12 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در سه شنبه 11 تیر 1392 ساعت 10:19

آخرین قطرات شعبان.... ... دل نوشته ,   

 

***********************************

اللَّهُمَّ إِنْ لَمْ تکن غَفَرْتَ لَنَا فِیمَا مُضِیِّ مِنْ شَعْبَانَ فَاغْفِرْ لَنَا فِیمَا بَقِیَ مِنْهُ

پروردگارا اگر در این مدت که از ماه شعبان گذشته مارا نبخشیده ای

در مدت باقی مانده از آن ما را بیامرز

***********************************

|+| نوشته شده توسط محمدرضا غلامعلی در دوشنبه 10 تیر 1392 و ساعت 14:44 | نظر شما () داغ کن - کلوب دات کام
ویرایش شده در - ساعت -

نوشته های پیشین  
+ میلاد امیر الامومنین علی علیه السلام مبارک باد
+ میلاد ابن الرضا، محمد بن علی الجواد علیهما السلام مبارک
+ خوشحال شدن انسان بعد از انجام کار خوب
+ ای جانها به فدات حضرت هادی (سلام الله علیک)
+ شادی ارواح طیبه شهدا صلوات
+ این الرجبیون؟
+ در باره تبریک گفتن اول ربیع این روایت .....
+ السلام علیک یا اباالحسن و رحمةالله و برکاته
+ سلام بر محرم
+ با دو رکعت نماز یک سال را ختم به خیر حساب کن
+ عرفه فرصتی ناب برای آمرزش
+ والفجر و لیال عشر...
+ شب و روز دحو الارض .....
+ 3 روایت مخصوص امروز
+ از تنبلی بپرهیز...
+ میلاد مسعود حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام مبارک باد
+ نماز پر فضیلت ماه ذی القعده
+ شهادت امام صادق علیه السلام تسلیت باد
+ صلوات
+ عبادتی که زود نتیجه اش را میبینی
+ گفتار نیک و پیامد آن...
+ کلید خزائن الهی...
+ هرروز عید است!
+ عید سعید فطر مبارک
+ اعمال شب آخر مهمانی خداوند
+ بخشش در آخرین لحظات مهمانی
+ پاسدار شهید حاج محمدرضا زمانی
+ قطره ای از فضائل اول مظلوم عالم در شب شهادت
+ مهربان ترین آیه...
+ «فرزندم این عصای سفید را بگیر و چشمانت را ببند»
صفحات :
1
2